מאה שנים של מחקר וחדשנות בחינוך, הכשרת מורים וחינוך מוזיקלי
10-11 בדצמבר, 2012, מלון דן פנורמה, ת"א

דבר הנשיאה

מכללת לוינסקי לחינוך חוגגת בשנת 2012, תשע"ב, מאה שנים להיווסדה. המכללה הוקמה 36 שנה לפני קום המדינה ומרגע היווסדה הטמיעה ערכים שעצבו את פניה של מדינת ישראל ומערכת החינוך שלה.

לציון האירוע החגיגי וההיסטורי, אני שמחה להזמינכם לכנס בינלאומי בחינוך, בהכשרת מורים ובחינוך מוזיקלי, שיתקיים בתאריכים 11-10 בדצמבר 2012. מטרתו של הכנס היא לסכם שנים רבות של ידע מדעי ומעשי בחינוך בישראל ובעולם לכדי תמונה שתהווה בסיס לתכנון ועיצוב החינוך העתידי.

בכנס נעסוק במחקר, בחדשנות ובשיח בחינוך, והוא פתוח לאנשי אקדמיה ולאנשי מעשה בתחום החינוך והכשרת המורים בארץ ובעולם. לכנס שלושה תחומי עניין: (1) שיח, מחקר וחדשנות בחינוך ובהכשרת מורים, (2) חינוך מוזיקלי (3) ראייה התפתחותית-היסטורית של חינוך והכשרת מורים.

בכנס יתארחו מרצים אורחים מחו"ל ואנשי מחקר ותאוריה מובילים מהארץ. יוצגו בו היצגים ברוח התפיסה העכשווית בחינוך ובהכשרת מורים של חוקרים מהאוניברסיטאות ומהמכללות מכל שדרות המחקר, חוקרים ותיקים ומנוסים כמו גם מחקרי סטודנטים הלומדים לתארים מתקדמים, ומחקרים של מורים-חוקרים.

אם הנך עוסק\ת בחינוך ובתולדותיו או בחינוך מוזיקלי, אני מזמינה אותך לקחת חלק ברגע היסטורי חשוב זה ולהטמיע חותמך על מדעי החינוך בעולם, על פניה של מדינת ישראל ועל עיצוב אופייה של מכללת לוינסקי לחינוך. כדי להיות שותפים בחגיגה, שלחו כבר היום תקצירים והירשמו לכנס שיתקיים במלון דן פנורמה, בסמוך למקום בו נוסדה המכללה לפני 100 שנה, בתל-אביב בשכונת נווה-צדק , ליד הים.

מקווה שיהיה לי הכבוד לפגוש אותך בכנס

פרופ' לאה קסן
נשיאת מכללת לוינסקי לחינוך